Zrób sobie książkę

Amazon podał elektryzującą informację o większej sprzedaży książek w postaci e-booków niż w wersji drukowanej. Książka elektroniczna ma wiele unikalnych cech, które jeszcze bardziej są przyjazne, gdy pojawiają się na urządzeniach dla nich stworzonych. Tym razem piszę o serwisie, który pozwoli zamienić dowolny tekst tak by używać udogodnień właśnie na takich urządzeniach lub programach do czytania książek.

Jeśli posiadasz jakiekolwiek urządzenie, w którym czytasz e-booki wiesz, że automatyczne zapisanie miejsca gdzie skończyłeś czytać, powiększanie czcionek, przerzucanie stron, ściemnianie ekranu, czytanie w ciemności to jedne z ciekawszych, ale nie jedyne udogodnienia w tych urządzeniach. E-booki się nie brudzą, nie niszczą się okładki a dostęp do nowości jest możliwy z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Temat książek elektronicznych to studnia bez dna, dlatego by nie czerpać z niej do rana odpowiem jak taką książkę w 3 prostych ruchach sobie z dowolnego tekstu stworzyć.

Co zrobić, jeśli chciałbyś skorzystać z tych wszystkich udogodnień, ale nie posiadasz tekstu w odpowiednim formacie? Co jeśli twój czytnik nie obsługuję, lub nie pokazuje odpowiednich funkcji przy formacie pliku, w którym daną książkę posiadasz? Dla przykładu Ipad pozwala otworzenie w aplikacji iBooks plików w formacie PDF, jednak rozszerzonych funkcji przy tego rodzaju pliku nie ma w tym czytniku dostępnych. Jak więc zrobić, gdy masz pdfa z dużą ilością tekstu i chcesz z niego zrobić książkę dostępną dla Ipada, Ipoda, Kindle, Sony Readera, BeBooka, Nooka, Kobo eReadera, Tabletów z Androidem?

Nic prostszego, użyj do tego jednego najlepszych sieciowych konwerterów e-booków, który radzi sobie z takimi formatami jak: doc, rtf, lit, html, txt, pdf, odt, mobi, pdb, prc, fb2, epub, lrf i potrafi je zamienić na epub, mobi, lit, fb2, lrf. Wszystko zgrabnie bez problemów a co najważniejsze nic nie musisz instalować. Wybierasz plik z dysku, ładujesz na stronę, wpisujesz tytuł, autora i zapisujesz przetworzony plik na dysk. Wszystko w 3 krokach bez zbytniego wysiłku.

Gdy potrzebuje przeczytać dłuższy tekst, posiadam instrukcję obsługi w PDF zawsze robię sobie z niego książkę by później bez szukania otworzyć aplikację i wybrać z listy moich książek. To bardzo upraszcza mi zarządzanie dokumentami, szczególnie, że te przetworzone książki są zwykle dużo mniejsze, co pozwala mi na przechowywanie archiwalnych wersji. Testowałem wiele konwerterów, ten działa najlepiej i jego polecam wszystkim tym, którzy posiadają zbiory tekstów w niedostępnych dla ich czytników wersjach. Sprawdź sam www.2epub.com