Znajomości na miejscu

W dobie Facebooka, w którym większość bez zastanowienia dodają wszystkich jak popadnie nie trudno zatęsknić za prawdziwymi relacjami z ludźmi, którzy są dla Ciebie wartościowi. Mówi się, że nie ważne jest ilu masz znajomych ważne jest za to, jakich.

Aplikacja, o której piszę ma w prezentacji chwytliwe hasło „Nie ważne, kogo znasz, ważne jest, kogo potrzebujesz poznać”. Chwilę temu pokazywałem aplikację GrubWith.Us dzięki której przy okazji jedzenia obiadów masz możliwość poznać nowych ludzi. Unsocial ma całkiem inny model poznawania ludzi – poznaj tych, których aktualnie potrzebujesz poznać.

Ile razy zastanawiałeś się jak dotrzeć do ludzi o określonych kompetencjach i z trudem poszukiwałeś ich w sieci? Nagminnie na konferencjach ludzie siedzą i zastanawiają się, kto to jest ten siedzący obok, cichaczem zerkając na plakietki. Próbują się dołączać do grupek innych osób, aby poznać, czym się zajmują – często tracąc czas na nudne small-talki. Czasami nawet szukają kogoś, kto mógłby je przedstawić innym osobom, które są im potrzebne.  Unsocial jest aplikacją do poznawania ludzi, których chcesz poznać tj. tych, którzy również chcą, aby się z nimi poznawali.

To aplikacja dla osób szukających relacji biznesowych. Dzięki niej wiesz, kto jest w tej samej lokalizacji, co ty. Wybierając osobę dostajesz informację, które o sobie udostępniła. Często też poznajesz jej telefon i możesz bezpośrednio do niej napisać i wymienić się informacjami lub umówić się na spotkanie. Aplikacja zawiera również dokładny spis wszystkich wydarzeń, konferencji, spotkań, które aktualnie odbywają się w danej lokalizacji. W mojej ocenie to takie połączenie linked-in i foursquare z naciskiem na kooperację. Bardzo podoba mi się ten pomysł i ten kierunek rozwoju aplikacji wspomagających „networking”.

Niestety kolejny raz nie podoba mi się, że nasz rynek nie jest w niej dostępny. Wybaczam im to, bo to startup. Jeśli mu się powiedzie i obroni się na większym rynku to być może pojawi się i w Polsce. Zapraszam do prezentacji produktu (wideo poniżej) lub na stronę unsocial.mobi

Gdyby tak połączono Unsocial z GrubWith.Us to byłby samograj jeśli chodzi o „przyjemne z pożytecznym” 😉