TLK - pociąg do zmiany

TLK – pociąg do zmiany

Codziennie tysiące ludzi wsiada do pociągów TLK i raczej nie zdaje sobie sprawy ze zmiany nazwy TLK na TLK ;-). Może kolejne zmiany zaplanują razem z Tobą! Czy masz nadzieję, że będą to zmiany w jakości produktu? Przestań..

TLK - pociąg do zmiany

Marka powstała w 2005 roku jako linia operowana przez PKP Intercity S.A. W założeniu i z nazwy (Tanie Linie Kolejowe) miała być alternatywą dla Przewozów regionalnych. W przeciągu 5 lat od założenia udało się doprowadzić do stanu w którym trudno było już dłużej oszukiwać pasażerów i aby zaoszczędzić zamieniono jedynie słowo Tanie na Twoje.  Oczywiście oprócz nieustająco wzrastających cen, oraz niskiej jakości produktu nic się nie zmieniło, ale to choroba całej branży kolejarskiej.

Jeden z moich amerykańskich kolegów powiedział, że ta Polska to musi być duży kraj jak odległość pomiędzy Krakowem a Poznaniem pokonuje się pociągiem w 8,5 godziny. Nie był w stanie uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno z Krakowa w Bieszczady pociągiem docierało się w 12 godzin.

A skoro dziś TLK to Twoje Linie Kolejowe to ogłaszam konkurs na rozwinięcie skrótu TLK (propozycje można umieszczać w komentarzach)

Od siebie dorzucam do 2 pierwszych:

  • Tragiczne Linie Kolejowe
  • Traumatyczne Linie Kolejowe
  • Teoretyczne Linie Kolejowe
  • Tektoniczne Linie Kolejowe (napęd za pomocą wibracji wywołanych przez trzęsienie ziemi lub rytmiczne i nerwowe stukanie nóg pasażerów stojących w szczerym polu)

Jakie są twoje typy?