Szydzić każdy może…

SzyderCamp.pl który powstał w trakcie Warsaw Startup Weekend mógłby w tym bardzo pomóc. Z jednej strony żart, z drugiej jakby się mu dobrze przyglądnąć odpowiedziałby na większość potrzeb komentujących działania startupów lub rozpoczynających działalność w sieci.

Ale wcale nie o tym chciałem napisać, bo szydercamp jest z gruntu zły i się nie uda (sic!). Jest prawie jak nawoływanie do rasizmu i nazizmu a to już było. Na przykład za podobne działanie Lars von Trier nie dostanie stołka w Cannes i stał się persona non grata chwilę temu. A, że ja wcale nie chce zostać personą niepożądaną to już nic nie powiem! A do opisu co to jest szydercamp odsyłam do Łukasza Matusika na ItTechBlog gdzie znajdziecie szczegóły. Należy się cieszyć, że humor w sieci dopisuje, trzymam kciuki!

I choć niedane mi było być na Warsaw Startup Weekend to zaciągając języka, dowiedziałem się o CityRace.Me i akurat w tym przypadku uważam, że pomysł się uda!

O co chodzi w CityRace.Me? W początkowym opisie myślałem (tu pewnie wychodziło moje lenistwo), że pomysł polega na tym, że 2 użytkowników wybiera on-line miasto i metodą „wydłużającego się węża” z kultowej gry Snake (tu zagraj) z wczesnych modeli Nokii lub gry z filmu Tron (tu zagraj) ścigają się po planie miasta. Ten, kto otoczy przeciwnika wygrywa. Jednak pomysł poszedł poziom wyżej, zabawa polega na tym, że gracze dzierżąc w ręku urządzenie z dostępem do sieci i gpsem (aktualnie iPhone lub iPad) widzą wizualizację na mapach Googla sami biegając po mieście muszą ruchem węża/tronowego motocykla otoczyć przeciwnika tak by rozbił się na swojej lub ich barierze.

Jestem przekonany, że emocje w takiej grze to te, które pojawiały się u mnie zaraz po ujawnieniu kontrolera kinect w xboxie. Podskakiwałem z radości na sam pomysł takiego kontrolera. A jeśli w swojej młodości bawiłeś się w podchody, to tego typu gra będzie nowoczesną jej wersją. I dobrze, bo dzięki temu to się uda!

Z niecierpliwością czekam na ten projekt i zastanawiam się jakbym mógł pomóc! Chętnie zapłacę za taką aplikację i namówię nie jedną osobę by ze mną pobiegała. Co tam diety Dukana, Kwaśniewskiego czy innych, CityRace.Me odmłodzi Cię w kilka chwil!

I niech mi ktoś jeszcze raz powie, że w Polsce nie ma ciekawych pomysłów i mądrych ludzi! Własnymi rękoma uduszę lub za na listę poszukiwanych przez CIA za bin Ladena wciągnę w najsłabszej wersji wyszydzę na szydercampie!