Świat nie potrzebuje smutnych ludzi!

W Internecie też ich nie potrzebujemy. Internet oprócz smutnych ludzi nie potrzebuje wszystkich tych, którzy jako życiowy cel ustawili sobie dowalanie wszystkim w dowolnym kontekście tylko po to wywołać dyskusję. Mam na myśli internetowych trolli ale to temat na inną opowieść.

Świat potrzebuje uśmiechniętych i optymistycznych ludzi – niezależnie od czy coś brali czy tak po prostu mają. Potrzebuje ich na pęczki, worki, wywrotki czy cokolwiek innego, ważne żeby było dużo. I choć śmiech jest jedną z reakcji na zagrożenie a endorfina wydzielana przez mózg łagodzi ból i cierpienie psychiczne oraz zwiększa poczucie zadowolenia – jest super. Niezależnie od tego, jakie są naukowe podłoża śmiechu i doszukiwanie się zwierzęcej agresji poprzez pokazywanie zębów jestem przekonany, że ludzie uśmiechnięci i często wywołujący u siebie uśmiech mają w życiu lepiej. Dlatego, że śmiech sam w sobie jest świetnym katalizatorem pozwalającym odreagowywać stres, rozładowywać frustracje, bagatelizować niepowodzenia oraz dlatego, że odbiór ludzi uśmiechniętych jest dużo lepszy.

Uśmiech ma same pozytywne skojarzenia. A jeśli nie wierzysz wyobraź sobie 2 ludzi. Jedna osoba siedzi przygnębioną z opuszczoną głową i smutkiem na twarzy, druga z uśmiechem patrzy na Ciebie. Z którą osobą łatwiej nawiązać kontakt? Jeśli dalej nie wierzysz sprawdź to na sobie. Zobacz jak wiele osób widząc Cię uśmiechniętego zacznie również się uśmiechać oraz traktować Cię lepiej, niż gdy jesteś ponury – smutny.

Dlatego jeśli nie masz nawyku uśmiechania się, zacznij ćwiczyć. Zacznij od samego początku dnia. Gdy wstajesz rano możesz podejść do lustra i załatwić swoje odbicie uśmiechem, ot tak bez zobowiązań. Trenuj, gdy tylko możesz i wprowadzaj uśmiech w swoje nawyki. Gdy widzisz znajomych uśmiechaj się do nich najlepiej jak potrafisz. Przebywając z obcymi ludźmi używaj uśmiechu, jako klucza do nich. To żadne czary. Śmiech jest zaraźliwy i wnosi pozytywne emocje. A gdy już naprawdę brakuje Ci powodów do uśmiechu, pamiętaj świat nie potrzebuje smutnych ludzi – to najmocniejszy powód by nie być ponurym gnomem.

A jeśli nic Cię nie śmieszy to mam dla Ciebie coś, co na pewno zadziałała – oglądaj i daj sobie trochę śmiechu.

A rano wstań i uśmiechnij się! Uśmiechnięci ludzie mają w życiu lepiej! Pośmiejmy się razem!