Schemer.com

Schemer.com planowanie od Google

Schemer.comDziś parę słów o ciekawej propozycji ze stajni Google. Serwis schemer.com jest odpowiedzią na poszukiwanie ciekawych propozycji spędzenia czasu, inspirowania się znajomymi lub odszukiwania interesujących czynności, które można w danej lokalizacji zrobić. To pierwsza próba walki z Foursquare i zapowiada się ciekawy 2012 rok.

 

Schemer

Można powiedzieć, że część z tych inspiracji zlokalizowanych znajdziesz w aplikacjach typu foursquare jednak za każdym razem są one związane z dokładną lokalizacją i najpierw musisz  tam się pojawić aby się o nich dowiedzieć.

Schemer.com

W schemer wybierasz lokalizacje np. London, UK i nagle „tubylcy” radzą co ciekawego można w tym mieście zrobić. Od przechadzek po kultowych miejscach do jedzenia konkretnych potraw w określonych miejscach. Skoro większość decyzji podejmujemy po otrzymaniu opinii od znajomych w systemie twoi znajomi grają pierwsze skrzypce (to oni występują na szczycie wszystkich list, znajomi z Googe+ oczywiście).

Ocena Schemer’a

Schemer jest w fazie testów, ja już go bardzo lubię, jest prosty, użyteczny i naprawdę inspirujący. To chyba pierwszy serwis (po nowym Youtube), który tak dobrze operuje API Google+. Mam wrażenie, że Ci którzy serwis stworzyli postanowili mieć świetną zabawę. W Schemerze widać na każdym kroku jakąś inspirację, a to w nazwie nagłówków  a to w samym poszukiwaniu inspiracji lub w samej treści. Tu nasuwa się mi jedno przemyślenie, że od pewnego czasu mam deja vu związane z kolejnym procesem przechodzenia doświadczonych użytkowników do nowego serwisu społecznościowego z już istniejących i „ustabilizowanych” platform. Skoro użytkownicy świadomi któregoś dnia uciekli z MySpace do Facebooka, to część z nich uciekła z Facebooka do Google+. A w związku z tym że Google+ jest jeszcze młodziutki to schemer korzysta właśnie na tym, że Ci pierwsi są zwykle bardzo atrakcyjni. Z reguły mają wiele w głowie i są awangardą w obszarze poznawania i uznawania pomysłów. Dlatego pewnie tak dobrze czuję się w tym serwisie bo nie ma tu bzdur, schemer ocieka interesującymi propozycjami ale również tym co jego użytkownicy chcieli by zrobić.

A tu zabawna reklama Schemer:

Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć mam 20 zaproszeń do Schemera. (już nie mam 😉 ale może wkrótce go otworzą, spróbuj pod adresem schemer.com)