Silent Disco! Rozrywka do kwadratu!

Do niedawna miałem wrażenie, że w świat klubowej rozrywki zakończył swój rozwój na poziomie fikuśnych światełek, dymu i laserowych promieni przenikających zapuszczone dymem z pomieszczenia – dźwięk oczywiście był na początku. Jednak jest coś nowego pełne ciekawych emocji i nowych doznań. Dziś o Silent Disco!

Silent Disco - DJe

Silent Disco w boju!

Uff.. Co to była za impreza… Jest 16: 30 a ja zastanawiam się czy zjeść śniadanie czy obiad, a może poczekać jeszcze chwilę i przygotować sobie kolację. Ale nie o tym. Jeden z punktów, w którym spędziłem najwięcej czasu był „namiot”, w którym odbywała się impreza, niekonwencjonalna impreza z Silent Disco.

Wyobraź sobie, że wchodzisz do pomieszczenia, w którym setka ludzi z uśmiechem na ustach wykrzykuje różne znane Ci teksty jednak jednocześnie. Widzisz podrygujący w różnych stylu, różnej dynamice i rytmie. W zasadzie to mógłbyś wyobrazić sobie połączenie kilku parkietów z różnymi stylami muzycznymi. I teraz wyobraź sobie, że nie ma głośników. A na głowach wszystkich są słuchawki. To właśnie „Silent Disco„. Rozwój technologii doprowadził do tego, że można spokojnie zorganizować imprezę z Silent Disco, w którym wybór należy do Ciebie. Silent Disco pozwala na dystrybucję tylko 3 różnych źródeł, więc na scenie może się pojawić aż 3 Dj. Jednak nie ma żadnego problemu gdyby chciało się przygotować rozwiązanie na nawet 100 różnych ścieżek dźwiękowych. Jeden pstryk i zmieniasz kanał i dostrajasz się do innego Dj’a. Zresztą, co ja wam będę opowiadał zobaczcie ten film.

Film z imprezy Silent Disco!

Moim zdaniem Silent Disco to mistrzostwo świata, w świecie głośnych i jednowątkowych klubowych rozwiązań. Co ciekawe, rosnąca popularność idei tańca z słuchawkami nie wynika z tego, że teraz taki pomysł się pojawił. Wikipedia twierdzi, że pierwszy pomysł użycia słuchawek w celu imprezowania widoczny był na filmie „A Time of Roses” z roku 1969. Koncept wykorzystania słuchawek ponoć był również wykorzystany przez eko-aktywistów we wczesnych latach 90. Proponowali wykorzystać słuchawki do zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne i dziką zwierzynę. Co przynosi mi na myśl wszystkich tych którzy w ciszy gibali się jak zwierzaki przy Silent Disco.

Ps. Magda, dziękuje za świetną imprezę! 😉 którą została wykonana przez ekipę z Silent Disco na www.silentdisco.com.pl