google+ page badge

Ramka strony na Google+

Kilka osób pytało mnie jak zrobić taką ramkę zachęcającą do dodawania się do śledzących stronę Moonopol.pl na Google+. Jest to w miarę proste jednak czasem trudno trafić i w związku z tym przygotowałem mały poradnik. Kilka szybkich kroków i masz ją w garści, więc do roboty!

Zakładam, że stronę na Google+ już posiadasz więc pierwszy krok to przełączyć się na nią.

google+ page badge (1) switch profile to your page

Klikając w pole zaznaczone czerwoną ramką wybieramy stronę dla której chcemy przygotować badge. Kolejnym krokiem jest klik w link o nazwie „Get started” poniżej umieściłem gdzie się znajduje.

google+ page badge (2) click Get startedPo wybraniu tej opcji pojawia się nowa strona na której w środkowej kolumnie znajduje się boks wyglądający jak ten poniżej, klikamy w link zaznaczony na czerwono.

google+ page badge (3) click Get the badgeDotarłeś do wizarda w którym możesz stworzyć swoją ramkę na stronę, wersja którą ja posiadam jest standardowa. Moim zdaniem najlepiej się sprawdza.

google+ page badge (4) Choose opitions - get code.

Możesz wybrać kilka opcji – pokazane na obrazku wyżej. Poniżej znajdują się opcję zaawansowane i tu zapraszam tych, którzy wiedzą trochę więcej niż ctrl+c i ctrl+v.

google+ page badge (4a) Choose advaced opitions - get code.

Po ich wybraniu w okienku na dole aktualizuje się kod, który zgodnie z instrukcjami w komentarzach html należy skopiować i wkleić na swój serwis. Czyli część zaczynająca się na <link a kończącą się na </script> wklejamy gdzieś w pomiędzy tagi <head></head>. a linię zaczynającą się na <g:plus w miejsce gdzie chcemy aby ta ramka się wyświetlała. Tyle, tylko tyle. Prawda że proste? Google+ Badge gotowy!