smoking taxi

Pytaj, to ważne!

Byłem dziś na Tedx Kraków Cinema i nawet chciałem o tym napisać ale tak mnie rozwaliła podróż taksówką, że długo nie mogłem się pozbierać. Jakiś zbyt wrażliwy stałem się na zapachy, zaczynam zachowywać się dziwnie, prawie jak ekstremista.

smoking taxi

Sami powiedzcie czy to normalne wsiąść do taksówki w której przed chwilą ktoś wypalił paczkę papierosów? Chciałem po 5 minutach drogi poprosić o zatrzymanie jednak tak mnie zamroczyło, że uciekłem do wewnętrznego siebie i postanowiłem o tym z sobą porozmawiać.

Oczywiście dostałem reprymendę, że głupi jestem, że da się załatwić taksówkę w której nikt nie pali, że mogłem jak już to wytrzymuje posiedzieć z miłymi osobami na afterparty Tedx Kraków Cinema w Pauzie, że mogłem pojechać tramwajem. W pewnym momencie rozmowa zeszła na metody i dotarłem do pięknego zdania wypisanego na wewnętrznej stronie sklepienia mojej świadomości. Zdanie brzmiało „Pytaj, bo gdy nie pytasz odpowiedź zawsze brzmi nie”.

Tak, kolejnym razem zapytam czy mogą podstawić taksówkę w której nikt nie pali. Zapytam też dlaczego, od pewnego czasu całkowicie porzuciliście metodę komunikacji ze mną poprzez komentarze. Zapytam również kiedy kolejny Tedx Kraków Cinema? Ach… to akurat wiem, bo jest co miesiąc i jest całkiem, całkiem. Ludzie dyskutują na temat wyświetlonych filmów z ted.com. Jest inteligentnie i można poznać ciekawe cudze zdanie. Można też zapytać i otrzymać odpowiedź. Choć większość musi przełamać jeszcze lody niepewności i nieśmiałości. Podobnie jak ja potrzebują uświadomić sobie, że odpowiedź wisi gdzieś w powietrzu, niekoniecznie zadymionej paskudnej taksówki.