mobilny onet

Pogoda mobilna & beta.m.onet.pl

Pogoda słoneczna – czyli dwie piękne rzeczy ze stajni Onet. Jeśli zastanawiasz się jak Onet realizuje strategię „mobile first” warto przyglądać się temu co dzieje się pod adresem m.onet.pl. Wiele osób już twierdzi (patrz ankieta na antyweb), że produkty pod tym adresem wyznaczają nowe kierunki branży mobilnej. Jedną z tych osób jestem ja 😉 A pogoda jest moim kolejnym ulubionym serwisem mobilnym.

Mobilna Onet.Pogoda

Pod adresem m.onet.pl/pogoda znajdziesz nowy i funkcjonalny serwis pogodowy dla twojego urządzenia. To kolejny raz pojawia się mieszanka dobrej proporcji responsive design i prostoty funkcjonalnej. Zachowanie użytkowników na tego rodzaju serwisach potwierdzają, że to dobra droga! A jeśli zastanawiasz się co to znaczy „responsive desing” to aby najlepiej zrozumieć wystarczy otworzyć serwis tak zaprojektowany na komórce, tablecie i komputerze – spróbuj z pogodą. Można też otworzyć w przeglądarce i zmniejszając jej szerokość oglądać zmiany! Sprawdź sam! Widzisz co się dzieje ze stroną? Jak przy zmniejszaniu szerokości znikają mniej istotne rzeczy a pozostają te najważniejsze? Tak właśnie zachowują się serwisy zaprojektowane pod różne urządzenia zgodnie z responsive design.

Pogoda w mobilnym Onet m.onet.pl/pogoda

Funkcjonalna Pogoda

Można powiedzieć, że serwis jest prosty i pozbawiony wodotrysków. Ja się z tego najbardziej cieszę, bo to dobrze. Wcale nie potrzebuje żadnych skomplikowanych pomysłów na przekaz wystarczy mi, że serwis na komórce jest w stanie użyć mojego GPS i dopasować pogodę do miejsca w którym jestem. Ciekawe jest również to, że mogę w prosty sposób dodać sobie kilka miejsc w których pogodę chcę znać. Z tych miejsc mam prostą ścieżkę dotarcia do pogody na dzień, weekend oraz do pogody długoterminowej.

Nowa wersja mobilnego Onet.

Pod adresem beta.m.onet.pl znajduje się nowa odsłona mobilnego Onetu (wersja beta). Moim zdaniem jeszcze lepsza – a to trudne do osiągnięcia. Jest jeszcze polerowana ale kolejny kierunek rozwoju już widać. Przewijane listy, zmienne pozycje zdjęć dostosowujące się do innych pozycji telefonu. To czego oczekujesz w zasięgu ręki dopasowane do możliwości twojego urządzenia.

beta.m.onet.pl - Mobilny Onet

Jestem przekonany, że kolejny raz użytkownicy wizytami zagłosują i potwierdzą świetną jakość mobilnego produktu Onet. Do którego zapraszam wszystkich zainteresowanych nie tylko pogodą. Jeśli macie jakieś uwagi to po cichu powiem, że Ci którzy tworzą te serwisy czytają moje wpisy, więc może wystarczy komentarz tutaj by coś im przekazać?

Jestem dumny z moich kolegów! To wspaniałe uczucie. Każdemu je polecam!