Jerzy Stuhr czyta

MoonWall – 20/01/2012 – Summify, niekonwencjonalne myślenie i open source.

Na dzisiejszym moonwallu: o zakupie Summify przez Twittera, o niekowencjonalnym myślniu, dlaczego Open Source jest takie waźne. Oraz trochę o działaniu mózgu, tym co byłoby dobrym hotfixem dla  człowieka. A na koniec kilka inspiracji związanych z otaczającym nas światem gadgetów.

Warto zobaczyć – użyteczne

Summify u Twittera

Wczoraj pojawiła się informacja, że moja ulubiona usługa summify.com została nabyta przez Twittera i dołączyła do zespołu wcześniej zakupionego Flocka. Historia Summify niesie za sobą jedną ważną informacje. Otóż Summify to nie jest jakiś produkt firmy z krzemowej doliny. Produkt powstał 2 lata temu w Rumuni by w pewnym momencie wraz z założycielami wyemigrować do Kanady i tam dołączyć do inkubatora Bootup Labs. Co przywołuje mi myśl, związaną z tym czy na pewno jest szansa w Polsce uruchomić globalną usługę. Może lepiej z dobrym pomysłem od razu emigrować w miejsce gdzie jest większy potencjał?

Niekonwencjonalne myślenie – Problem Barometru

Już kilkanaście osób namawiałem do niekonwencjonalnego myślenie i usilnego dążenia do wyskakiwania z pudełka ograniczeń. Teraz wpadłem na piękny przykład, którym będę się posługiwał. Polecam bardzo ten tekst prezentujący niekonwencjonalne podejście do problemów. http://web.me.com/dtrapp/essays/BarometerStory.html

Karen Sandler – CEO Fundacji Gnome

Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego open source jest takie ważne szczególnie w świecie elektroniki użytkowej bardzo polecam oglądnąć niżej umieszczony film.

Strata czasu – rozrywka

Czyta Jerzy Stuhr

 Jerzy Stuhr czyta

Iluzje z malowaniem ciała

Craig TracyPolecam bardzo piękną galerię pokazującą efekty artysty łączącego naturę, nagie ciała i farbę do malowania tychże.  Praca Craig Tracy jest niesamowita i trudno przejści obok niej obojętnie.

http://www.demilked.com/body-art-illusions-craig-tracy/

Człowiek wersja 1.1 – aktualizacja

 Człowiek 1.1 aktualizacja

Inspiracje

Gesty i E-booki


Prototyp innego sposobu korzystania, nawigowania po e-bookach próbuje osiągnąć cel przeniesienia odczucia czytania prawdziwej książki. Czy to się udaje? Trudno jeszcze powiedzieć, ale cel jest ciekawy.

GM Window App


Czyli co może pojawić się w samochodach i bardzo temu kibicuję.