MoonWall

MoonWall – 19/01/2012 – Podsumowanie dnia

MoonWallCzyli kolejna nowość po wywiadach na Moonopolu. Wpadła mi do głowy idea i przeprowadzam jej lekkie testy zderzeniowe. Idea prosta jak drut, niestety nie często spotykana. Dużo czytam, dużo obserwuje w sieci. Ci którzy mnie znają, podążają za mną na facebooku, twitterze czy google+ wiedzą, że coś tam czasami wrzucę. Sieci te jednak po kilku godzinach  pokazują już całkiem inne rzeczy często zbyt szybko pozwalając zapomnieć o różnych wpisach. Dlatego nowa forma ma kształt podsumowania dnia. Podzielone na 3 części „warto zobaczyć – użyteczne”, „strata czasu – rozrywka” i   „inspiracje” okraszone o komentarz będzie lądować na stronie późnym wieczorem lub wczesnym rankiem.

Na dzisiejszym moonwallu: o teście zwanym caller id, aplikacjach do rzucania palenia, ibooks author,  złamanym penisie i tańcach irlandzkich. Na koniec kilka tekstów inspirujących czyli raporciki GetMoreSocial i Deloitte.

Warto zobaczyć – użyteczne

Test Caller Id

No to zaczynamy, po pierwsze – czy wiecie co to jest? Jeśli nie jest taki sposób na sprawdzenie jakości relacji pomiędzy Inwestorem a Startupowcem.  Jak to działa? Młody przedsiębiorca dzwoni do swojego inwestora. Ten wyjmuje z kieszeni telefon i jeśli nie widok informacji kto dzwoni nie wywołuje pozytywnych emocji na twarzy inwestora to znaczy że biznes wkrótce pójdzie pod wodę lub zmieni inwestora.

Polecam wywiad przeprowadzany przez Don Dodge z Google z osobami zaangażowanymi w Google Ventures

Google I/O 2011: How to Get Your Startup Idea Funded by Venture Capitalists)

Aplikacje wspomagające rzucanie palenia

Jak część z Was wie jestem kolejny raz na tym etapie, tamtym razem odwyk trwał 1,5 roku jednak coś mi strzeliło do głowy i się znów zaraziłem. Teraz podejmuję kolejną walkę a w niej wspierają mnie technologie. Przetestowałem 20 różnych aplikacji na iPhone i z pełną gwarancją jakości mogę polecić jedną na dodatek darmową. Jeśli jesteś przed tą decyzją, łamiesz się i chcesz spróbować polecam aplikację  od LiveStrong o nazwie „MyQuit COACH – Dare to quit smoking”, pozwala na definitywne rzucenie lub zaplanowanie rzucenia stopniowym ograniczaniem. Motywuje informacją, nagradza osiąganiem poziomów a poza tym jest całkiem użyteczna i ładnie zaprojektowana.

iBooks Author

Apple wchodzi na nowy rynek i prezentuje narzędzie do tworzenia interaktywnych książek. Wszyscy mówią o edukacji a ja zastanawiam się dlaczego. Przecież to mogą być dowolne książki. Wszyscy wróżą, że blady strach padł na wydawców podręczników, ja nie jestem przekonany. Jeszcze kilka lat papier będzie silny, jeśli wydawcy nie znajdą sposobu na interaktywność i realizacje potrzeb młodych ludzi, prawdopodobnie zostaną wyparci przez wersje potrafiące wzbudzać zainteresowanie. Ja mam obawy o wikipedyczną jakość tego typu książek edukacyjnych tj. jeśli każdy będzie mógł takie książki zrobić to kto będzie weryfikował jakość wiedzy w tych interaktywnych podręcznikach?

Więcej o iBooks Author, iBooks2 i iTunes U:

Apple Education: iBooks 2 Tour (Textbooks Demo)
Edukacyjne Tsunami od Apple – Blog2edu
Apple announces free iBooks Author OS X app for publishing books to the App Store
iBooks Author – Stwórz swój podręcznik i zagraj wydawcom na nosie – AK74

Strata czasu – rozrywka 

Złamany penis vs. jak w Budapeszcie

Dzisiejsze media przeleciał choć to mocno brzmi penis i jego mocna dysfunkcja po tak zwanym złamaniu. Wpadłem więc podążając ścieżkami użytkowników na artykuł, który mnie ubawił do łez. Po pierwsze informacją, że co 10 europejski posiadacz penisa uważa, że jest w nim kość (nawet nie chce wiedzieć ile procent kobiet ma takie myśli) oraz to że wielu bardzo dorosłych mężczyzn przyznaje, że ich prącie zdaje się kierować własną logiką i chadzać swoimi drogami. Chwilę nie mogłem się powstrzymać gdy wyobraziłem sobie te chadzające penisy. Stąd pewnie to złamanie, śnieg spadł i ślisko się zrobiło.
Kolejną sprawą, która wynikła po akcji z penisem to infografika pokazująca „Penis size across europe” czyli „Wielkość penisów w Europie” okraszona znanym tekstem J. Kaczyńskiego „Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, kiedy nam się uda, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt”. I tu z uśmiechem nasze kobiety patrzą w przyszłość bo bracia Węgrzy mają największą średnią długość penisa w Europie 😉

Źródło uśmiechu: Penis – jak to działa? Infografika – Penis Size across europe

Irlandzkie tańce „pięknych” kobiet

Czyli wulkan seksu w tańcu irlandzkim. To będzie kolejny mem przyszłych tygodni, już widzę jak palą się videoedytory. Sami zobaczcie:

No dobrze, nawet jak nie będzie to Siostry Knyś coś wymyślą nowego 😉

SOPA i prawa intelektualne

Aktualnie dużo dzieje się w świecie w obszarze praw do treści. Przelatują przez rynek SOPY, PIPY, ACTA i inne inwektywy. Kto chce się zapoznać polecam posłuchać Piotra Vagla Waglowskiego tutaj. Ale skoro o stracie czasu a w zasadzie rozrywce to przytaczam udostępnioną przez właśnie Vaglę rozmowę wykopowiczów pod linkiem o spodziwanym podpisaniu ACTA przez Polskę.
– Tak z ciekawości, czy pornosy też stanowią „własność intelektualna”?
– Tylko te z napisami.

Inspiracje

Raporty GetMoreSocial/DotPR

Facebook vs Google+, czyli Quo Vadis Social Media 2012? Infografika na której jestem

Co czeka polski e-commerce, czyli Quo Vadis 2012?

Raport Deloitte

Technology, Media & Telecomunications Predictions 2012

To by było na tyle 😉 Powiedzcie mi jak się Wam podoba pierwszy moonwall? Jest ok? Dajesz mu szanse? Nie jest ok? Zahejtuj!