MoonCamp: 3 za nami

Krótka relacja z MoonCamp, który odbył się 26.01.2011. O tym, co się działo i dlaczego warto przyjść na następny.

Z moich obserwacji wynika, że klub Drukarnia jest aktualnie najlepszym miejscem do realizacji MoonCampów. Ma odpowiedni stosunek miejsca do aktualnych potrzeb, jest pełny przyjaznych osób wspomagających (obsługa, barmani itd.). I dlatego z przyjemnością zorganizowałem 3 MoonCampa w tym miejscu.

Relacje z tego wydarzenia powinienem zacząć od planu, który wyglądał tak:

Moją prezentację o „Życiu w nudzie” po powitaniu opowiedziałem z gorączką i drżącymi rękoma (mam nadzieję, że tego nie było widać) a prezentacje solo, bez komentarza umieszczam poniżej:

Kolejną prezentację przeprowadził Michał Piszczek z ESC S.A. Opowiedział nam jak trudno wdrażać rozwiązania dla sektora publicznego i pokazał proponowaną przyszłość Biuletynów Informacji Publicznych którą ESC S.A. proponuje. Niestety nie mam technicznych możliwości aby pokazać całą prezentację w tym miejscu ponieważ część związana jest z prezentowaniem na żywo działającego systemu. W tym przypadku pomogłaby kamera jednak aktualnie jej posiadaniem cieszy się nowy właściciel który mi ją „dźwignął” z domu.

Po prezentacji Michała, na scenę wkroczył Radek Michałowski z Digart.pl by pokazać show na temat historii największego serwisu w Polsce skupiającego ludzi robiących zdjęcia z „pierwiastkiem” artystycznym. Radek porwał salę i mało brakowało a przejąłby kontrolę nad całym obszarem sterując wszystkich do baru albo dowolne miejsce, które miałby w głowie. Jednak prezentacja zakończyła się i.. przeszliśmy dalej planu. Poniżej umieszczam prezentację Radka:

W tym punkcie  spotkania przyszło się posilić, bo płyny już dawno wypełniały żołądki. O 21 pizzeria Cyklop (której pizze są wg. mnie najlepszymi w Krakowie) punktualnie wparowała z sponsorowanymi przez Conrad.pl przepysznymi pizzami. Najedzeni, rozleniwieni wkrótce po dotarciu kawałków pizzy poniżej przełyku posłuchaliśmy prezentacji Magdy Tlałki na temat Fair Trade. Fair Trade wywołał żywiołową dyskusję na koniec prezentacji. Rozmawialiśmy o ekonomi, Chinach, mleku z 1zł, krachu systemu korporacji, świecie bez Chińczyków za „miskę ryżu”. Są tacy, którzy mówią, że to nie potrzebne. Ja mówię, to bardzo potrzebne, bo dyskusja tworzy potencjał do poznania się a o tym w MoonCampie chodzi!

Poniżej umieszczam prezentację Magdy:

Część zdjęć z imprezy można zobaczyć tutaj: http://www.facebook.com/photo_search.php?oid=160848037265971
Całą imprezę również sponsorował Onet.pl. Były gadgety od Conrad.pl, były koszulki od Onet.pl, była energia i uśmiech. Tego możecie się spodziewać zawsze na MoonCampach. Dlatego już dziś zapraszam Was na kolejny w tym samym miejscu Drukarnia, Nadwiślańska 1, Kraków 17.02.2011 o godzinie 18. Wpadaj śmiało, możesz zapisać się tutaj: http://www.facebook.com/event.php?eid=181551878546353

Wszystkim obecnym, prelegentom oraz sponsorom Onet.pl i Conrad.pl bardzo dziękuje za udział i wsparcie.