Microsoft Surface a jakość projektu

Nie mogę się powstrzymać z komentarzem tego co zobaczyłem dziś rano. Microsoft przedstawił jak wszyscy się spodziewali nowy Tablet. I nie ma w tym nic dziwnego, lepiej być na 2 miejscu niż w ogóle nie brać udziału w wyścigu.

microsoft surface blue

Parametry Microsoft Surface nie porażają, jednak integracja w całym ekosystemie Microsoftu łączące w sobie również całą strefę rozrywkową może ostro namieszać w tej grupie narzędzi. Ale nie tylko ekosystem mnie interesuje.

Od wielu lat przyglądam się fizycznym produktom które wychodzą bezpośrednio z Microsoftu. Oglądam myszki, klawiatury i różnego rodzaju sprzęty do grania. Zwykle trudno mi zarzucić brak jakości pracy projektantów Microsoftu. Dziś jednak jestem zdziwiony dlaczego tak trudno ze smakiem podejść do projektu tabletu? Funkcjonalnie nie mam żadnych uwag do Microsoftowego Surface, jednak ewidentnie kłuje w oczy słabo wykonany projekt rozkładu złącz na tablecie Surface oraz brak spójności projektowej. Jedne złącza są prostokątne, drugie obłe, jedne wcinają się w rant obudowy inne nie. Szwarc, mydło i powidło. Szkoda, że tak łatwo to odpuszczają bo moim zdaniem to bardzo istotna rzecz. Polecam popatrzeć na to przez pryzmat innego producenta skupiającego się na jakości projektów.

 

microsoft surface złącza

Złącza Microsoft

Apple Air złącza

Złącza Apple Air

Moim zdaniem mogli się bardziej postarać. Dopracować spójne wycięcia w obudowie i lepiej je ułożyć. Co o tym sądzicie?