Jak usunąć lub zablokować znajomego

Jak nie tracić czasu?

Gdy masz wrażenie, że na nic nie masz czasu wiedz, że jeszcze nie wiesz co to znaczy nie mieć na nic czasu. Po pierwsze, dlatego, że ludzie którzy naprawdę czasu nie mają nie myślą o jego braku. Po drugie, perspektywa ma znaczenie. Jeśli nie wierzysz zapytaj rodziców trójki dzieci. Niech przypomną jak przy każdym pojawieniu się potomka zauważali, że wcześniejsze opinie na temat braku czasu się  natychmiastowo zmieniały.

Dokładnie w tym samym duchu można popatrzeć na to co robisz w sieci. Każda kolejna usługa, każdy kolejny serwis czy każda kolejna gra to obciążenie twojego czasu. Dlatego jeśli nie chcesz go tracić musisz zastanowić się co cię angażuje. A z tego co zauważam zwykle angażują nas interakcje. Dla zrozumiałego przykładu, mam teraz w skrzynce pocztowej 712 nieprzeczytanych wiadomości, jak ostatnio liczyłem to w ciągu 15 lat dostałem ponad 200 tysięcy listów. Przeczytanie 712 wiadomości nawet licząc 1 minutę na wiadomość plus odpowiedzenie na te wiadomości kolejne 3 minuty na wiadomość wywołuje zaangażowanie na poziomie prawie 48 godzin ciągłego skupienia.

Gdy założysz, że nie ma takiej opcji by na nie odpowiedzieć w jednym ciągu, dociera do ciebie ze to syzyfowa praca. Że przepalisz cały czas na rzeczy nieaktualne, już nie ważne i nikomu nie potrzebne. Jak dorzucisz do tego czytnik RSS, Facebooka, Twittera, Google+, Pinteresta, Instagrama, Miso i setki kolejnych czaso-pochłaniaczy dotrze do Ciebie, że już nie masz swojego życia. Jesteś wydmuszką cyfrową pilnującą by twój cyfrowy kaganek informacji o tobie nie zgasnął. W zasadzie nikt cię nie zna prawdziwego, zna strzępki informacji zniekształcone przez ubogi przekaz, wnioskując całkiem co innego niż piszesz. Nie masz wpływu na to jak ludzie będą cię odbierać i co będą rozumieć.

Masz wpływ na kogo ty będziesz odbierać i ile czasu poświęcisz na zrozumienie tych osób. Usuwanie z swojego kanału informacyjnego osób, które zalewają cię informacjami nic nie wnoszącymi do twojego życia, to dobry pomysł na oszczędzanie czasu. Ilość znajomych to żaden wskaźnik popularności, usuwanie ludzi z przekazu to nie strata. To niesamowity zysk. I nawet ja jeśli jestem dla kogoś uciążliwy w przekazie powiem, że wolałbym być usunięty z niego niż aby ktoś miał problem z interpretacją. Nie widzę w tym żadnego problemu.

Sam to wielokrotnie robię. Gdy już jestem zmęczony skrajnościami, gdy odcinam się od danych opinii, gdy mam do czynienia z ludźmi którzy inaczej rozumieją dyskusje. Zachęcam was również do tego. Gdy rzuciłem palenie wiedziałem, że przy każdym papierosie zaoszczędzam 3-5 minut. Gdy patrzysz przez pryzmat tego 3-5 minut to możesz mieć różne podejście. Jednak gdy pomyślisz, że te 3-5 minut to po roku nie palenia (20 papierosów x 365 dni x 4 minuty) to jest prawie 21 dni spędzonych na paleniu.

Wyobraź sobie siebie siedzącego na wakacjach 21 dni non-stop palącego bez przerwy na nic, bez przerwy na sen, picie, obiad, pływanie itd. A teraz wyobraź sobie, że taki toksyczny znajomy w sieci zabiera ci więcej niż 4 minuty na spotkanie. Czy naprawdę widzisz siebie jak spędzasz z nim wakacje?

Jak usunąć lub zablokować osobę na Facebooku?

1)   Wejść na stronę https://www.facebook.com/friends/edit/ i wpisać w wyszukiwarkę Imię, Nick lub Nazwisko, lub kliknąć w Imię Nazwisko osoby wyświetlającej się na ścianie.

2)   Po wejściu na stronę użytkownika można wybrać albo usunięcie albo zmianę subskrypcji komunikatów. Jak chcecie nie pokazać, żeby komuś się smutno nie zrobiło to zmieniacie parametry subskrypcji. Jeśli nie przejmujecie się tym co dana osoba sobie pomyśli (w 100% przypadków nie zauważy) to ją usuwacie.

Jak usunąć lub zablokować znajomegoa. Aby usunąć rozwiń strzałkę obok słowa Wiadomość i wybierz opcję usuń ze znajomych. A potem zgodnie z tym co widać na ekranie twierdząco. Można to też zrobić po najechaniu na słowo „Znajomi”.

Jak usunąć lub zablokować znajomego

b. Aby ukryć wpisy danej osoby, kierujemy kursor nad słowo Subskrypcja i możemy wybrać ile zdarzeń Facebook od tej osoby ma pokazywać oraz jakiego rodzaju. Polecam wybrać „tylko ważne” oraz odznaczyć wszystkie opcje z rodzaju wydarzeń ale jak ekstremalnie chcesz zablokować komunikacje to należy wybrać opcję „Zrezygnuj z subskrypcji”

Jak usunąć lub zablokować znajomego

Miłej oszczędzania czasu 😉