Emerytura

Emeryt oburzony!

Jeśli rozmyślasz o tym, że za 30 lat będziesz otrzymywał emeryturę w wielkości 800zł lub bulwersuje cię wypowiedź Pawlaka o jego emeryturze to ten tekst jest zdecydowanie dla ciebie.

Emerytura

Siedziałem spokojnie w pomieszczeniu redakcji przygotowując się do prezentacji, w tle słychać było jakąś telewizję informacyjną. Wtem, coś przykuło moją uwagę. To nasz „super-szybki” PSLowski premier dostaje pytanie od reporterki wpatrującej swoje słitaśne oczka w niego jak ten kot z Shreka. Pytanie z cyklu „jestem małą myszką, a pan jest wielkim mędrcem, niech mi pan powie co pan sądzi, wtedy jak leming nawet skoczę z klifu” jednak zadawane po to by „niech no odpowie, będzie materiał, za który wydawca owinie mnie banknotami”.

Pawlak cwana bestia wyczuł zdradę na kilometr, ale zagrał mocno i odpowiedział na zaczepkę, za co muszę przyznać, dostaję nagrodę szczerości, nie wierzę że nie widzieliście tej odpowiedzi. To co odpowiedział wszyscy sobie od lat odpowiadamy, nic nie będzie z tej państwowej emerytury, ani dziś, ani jutro ani za 20 lat – dziwne, że nie potrafimy tego zrozumieć.

Jeśli kiedykolwiek przyjdzie Ci do głowy, że płacisz składkę na ZUS i będziesz się z tego utrzymywać, to proszę na litość boską przestań. Rozbiegnij się i walnij głową w ścianę. Z tego nigdy już nic nie będzie. Musimy to utrzymywać, bo płacimy za dziesiątki lat nic nie robienia i rozkradania tego co było robione. Myślisz, że ostatnie 70 lat to był okres jakiegoś niesamowitego zbierania kapitału narodowego? Że sztabki złota trafiały do magazynów po to by po kilkudziesięciu latach służyć jako gwarancja bezpieczeństwa dla „zarobionych na śmierć” pracowników biur, szkół, uczelni, fabryk i kopalni?

Okropna jest ta obłuda, oszukiwanie siebie i innych, że płacenie składek coś zmieni. Nic nie zmieni. Tak, jeśli będziesz dziś myślał jaki za 30 lat dostaniesz „zasiłek” od państwa to właśnie stoisz mentalnie po 800zł. Nie myśl o emeryturze od państwa, myśl o tym jak zrobić by nie była Ci potrzebna. Najlepiej nie myśl o tym co możesz od państwa dostać, bo na końcu tych myśli zawsze jest strach, podatki i brak zadowolenia.

Młody człowieku, masz przed sobą wiele lat życia, które mogą całkowicie zmienić Twoją sytuację. Weź się w garść i pomyśl, że ta składka emerytalna to nie jest składka emerytalna tylko podatek, na wszystkich tych którzy nie mieli możliwości osiągnąć tego co ty możesz. Twój podatek trafia do ZUSu i tego samego dnia w którym twój okupiony złością przelew uzupełnia puste konto ZUSu wypływa do tych biednych ludzi.

Ciesz się, że możesz im pomóc, ten przelew jest potrzebny. Gdyby nie było ZUSu powstałby inny podatek, ten udaje, że coś z tego będziesz mieć w przyszłości. Nie, nie będziesz mieć. Szanuj swoje pieniądze, odkładaj nadwyżki i inwestuj je w coś co w przyszłości odda z nawiązką – szanuj dzieci i rodzinę swoją bo gdy Ci się nie uda pozbyć się potrzeby pobierania zasiłku to tylko oni Ci pomogą.

Takie moje zdanie, nic nie chce od państwa oprócz spokoju i bezpieczeństwa.