Dominik Szarek @ WebShake.tv

Dominik Szarek @ WebShake.tv

Dominik Szarek odpowiada na naprawdę trudne pytania. Już chciał mi wysłać film z odpowiedziami tłumacząc się, że w takiej branży robi. Całe szczęście udało mi się mu to wybić z głowy. Zapraszam do przeczytania rozmowy a na koniec niespodzianka od WebShake’ów.

Dominik Szarek @ WebShake.tvDominik Szarek

Współtwórca i dyrektor marketingu telewizji internetowej Webshake.tv. Prowadzi program WebTalks oraz odpowiada za marketing i rozwój oferty programowej stacji. Wcześniej bloger i dziennikarz internetowy. Autor bloga Webowy.pl, jednego z trzech finalistów konkursu Blog Roku 2008 w kategorii profesjonalne. Były redaktor serwisów Webhosting.pl, Interaktywnie.com oraz vBeta.pl. Współautor kilku poradników dla e-marketerów.

Maciej Maciejowski: Jak oceniasz ten rok z punktu widzenia tego czym się zajmujesz?
Dominik Szarek: Z puntu widzenia video online ten rok był w Polsce w dużym stopniu przełomowy. W ciągu ostatnich miesięcy do gry o e-widza włączyły się duże podmioty, najwięksi gracze zaczęli dostrzegać potencjał drzemiący w internetowym video i przenoszeniu telewizji do Sieci. Ci, którzy do tej pory traktowali ten segment w kategoriach głupawych filmików na YouTube albo możliwości obejrzenia odgrzewanych kotletów w modelu VOD, zaczynają sięgać po rozwiązania coraz bardziej dostosowane do technologii i medium, które mają w rękach.

Czy są jakieś rzeczy, sytuacje, które najbardziej Ci się spodobały w 2011 roku?
Dominik Szarek: Intensywny rozwój sceny startupowej i ekosystemu, jaki się wokół niej tworzy – co ważne – nie tylko w Warszawie. Spotkałem i poznałem w tym roku wiele ciekawych osób, które mnie zainspirowały i nauczyły nowych rzeczy. A nawiązując do pytania – sytuacje, w których poznałem większość z nich również bardzo mi się podobały 😉

Co można zmienić w polskim środowisku internetowym aby projekty lepiej się rozwijały?
Dominik Szarek: Mentalność – i nie chodzi nawet o wyświechtane „wszyscy na global!” tylko o zwyczajną zmianę podejścia w nawiązywaniu kontaktów, w podejściu do najprostszych spraw na co dzień, bez przesadnych formalizmów, które niestety mocno się do naszej branży wdzierają.

Startuper ewentualnie przedsiębiorca to rola z której można u nas być dumnym?
Dominik Szarek: Rola startupowca czy przedsiębiorcy ma tę ciekawą przypadłość, że można się w nią wcielić wyłącznie z wyboru. A wtedy ciężko nie być dumnym realizując się w tym, co się naprawdę lubi.

Jak wyobrażasz sobie przyszły rok w Twoich projektach, co chcesz osiągnąć?
Dominik Szarek: Zgodnie z planem, logiką, Biblią , Koranem, Torą i komiksami „Kajko i Kokosz” najbliższy rok ma być przełomowy w naszym projekcie. Chcę osiągnąć to, co jakiś czas temu skrzętnie zaplanowaliśmy i mam nadzieję, że za rok o tej porze będziemy sobie w firmie gratulować świetnie zrealizowanego planu podboju świata 🙂

Jakieś rady dla energicznych szukających wyzwań w budowaniu swojego internetowego biznesu?
Dominik Szarek: Oddam głos komuś, kto podobno bardzo chciał podsumować ten rok na Twoim blogu, ale niestety nie będzie to możliwe – „Stay hungry, stay foolish”.

Korzystając z okazji przekazuję od nas najlepsze życzenia świąteczne całej braci i kogo tam masz na swoim serwisie oraz  na swojej grzesznej drodze do zobaczenia w nowym roku zapraszając na filmową niespodziankę.

Dziękuje bardzo za rozmowę.

No dobrze, Dominik Szarek podzielił się swoimi opiniami i jeśli chcesz zobaczyć co myślą inni w branży na podobne tematy zapraszam do działu wywiady.