Blogowy kryzys czy świetna podpucha?

Co się dzieje, gdy bloger „newsowy”, który zwykle porusza tematy związane z technologiami nagle spróbuje być kontrowersyjny i wybierze szokujący temat? Przemek Pająk ze Spiders Web właśnie sprawdza na swoim przykładzie.

Czy wyjdzie mu to na dobre czy na złe trudno określić. Takie mocne trzęsienie drzewem, na którym karmią się użytkownicy zwykle tworzy potencjał dla nowych, którzy zastępują tych, którzy pospadali. Tekst Adam Małysz nie był wybitnym sportowcem jest kijem wsadzonym w mrowisko, na dodatek z premedytacją. Jestem w stanie się założyć, że Spiders Web przez ten wpis osiąga rekordową oglądalność oraz zdobywa całkiem nowych czytelników i to okupione chwilową stratą najbardziej konserwatywnych użytkowników. Myślę, że to wpis z premedytacją skierowany na ten cel, o którym piszę, ponieważ w tekście można zauważyć pewnego rodzaju brak zdecydowania.

Zdecydowanie wole takie prowokację niż opowiadanie, że bloger musi być „Bucem”, o którym pisałem w tekście „Bucerzy”. Pazur Pająka lekko draśnie jego publiczność jednak wprowadzi ciśnienie do lekko zaspanej blogosfery. Dobrze – wiosna przyszła – czas się obudzić. Trzymam kciuki za Spidera! Przecież to właśnie tego od nas oczekują użytkownicy a nie tylko newsy takie, newsy owakie – blogerzy muszą mieć zdanie na każdy temat!

Spiders Web napisał świetny tekst – pełny emocji z każdej strony, możesz się zgadzać z nim lub nie, na pewno musisz go przeczytać! 😉 Za samą tą akcję umieszczam go w kategorii „Lubię to!”