Blog: uxbite.com

Trzy muszkieterki na tropie dobrych praktyk w użyteczności. Masa pracy, duża wiedza, penetrowanie rynku by dostarczyć wszystko na tacy w sam raz na jeden kęs. Dziewczyny w tym temacie mają wiele do powiedzenia i za to je lubię czytać!

Seksistowski świat często zwraca jedynie oczy w kierunku facetów, jako źródła wielkiej i niepodważalnej wiedzy, bez szacunku do szerokiego wachlarza kompetencji, jakie posiadają kobiety. Walczę z tym codziennie udowadniając, że nie ma znaczenia płeć, tak jak nie ma znaczenia kolor skóry czy długość włosów.  Oto właśnie, pokazuje kolejny przykład na to, że dziewczyny dają radę!

Iga Mościchowska, Barbara Rogoś i Ewa Sobula twórczynie serwisu o projektowaniu interakcji i badaniu użyteczności z piękną gracją wprowadzają swoich czytelników w zakamarki tej tematyki, która jest bardzo ważna dla Internetowego świata.  Lubię je za wiedzę, sposób podejścia do czytelnika oraz pasję – a to wszystko wywołuje wielki szacunek! Nie jestem jurorem blogu roku (choć jak tak dalej pójdzie – będąc najbardziej wpływowym blogerem w Rącznej) dałbym im na pewno nagrodę wyróżnienia.

Zapraszam projektantów, ale nie tylko do uxbite.com. Możecie zacząć od „Usability i Ux w metaforach” czyli ostatnio opublikowanego wpisu.