APPhone

Czy wiesz, że właściciele Iphone, Ipadów i Ipodów pobierają średnio 60 aplikacji na te urządzenia? Firma Asymco podała takie dane w swoim raporcie na temat urządzeń mobilnych Apple.

Statystyki sklepu z aplikacjami Apple są niesamowite. Od 2008 roku App Store wysłało do swoich użytkowników 10 miliardów aplikacji. Dla porównania, iTunes z plikami muzycznymi potrzebowała dwa razy dłuższego czasu by osiągnąć taką ilość. Analiza wskazuje, że App Store będzie posiadać większą ilość ściągnięć plików niż iTunes już w marcu, a iTunes wystartował 5 lat wcześniej niż App Store.

Z analizy wynika też jeszcze dwie ważna sprawy. Ściąganie płatnych aplikacji skutecznie przytrzymuje użytkowników przy systemie iOs oraz że sam fakt tak dużej konsumpcji aplikacji oznacza, że właśnie odbywa się silna rywalizacja z rynkiem aplikacji dla komputerów osobistych, która prawdopodobnie zakończy się zdecydowanym zwycięstwem rynku mobilnego. IDC prognozuje, że przychody z rynku aplikacji mobilnych w 2014 roku będą wynosić ponad 35 miliardów dolarów. To niemała sumka, na którą dziś ostrzą sobie zęby Apple, Microsoft, Google.

Pożyjemy zobaczymy, policzyłem swoje aplikację i wychodzi na to, że jestem dużo ponad średnią, więc jeśli masz mniej to nie bój się wspólnie wyrabiamy średnią na pewno. Ciekawe może okazać się zjawisko przekształcania serwisów internetowych w aplikację informacyjne z wartością dodaną, jednak to temat na kolejny iOsowo-Androidowo-Systemowy wpis.