GoScoville.com logo

Aplikacja: Scoville

Jedną z największych wartości, jaką ma Foursquare jest polecanie miejsc i przekazywanie uwag na temat tych miejsc swoim znajomym. O ile w przypadku małej ilości znajomych funkcjonalność Foursquare’a wystarcza to jednak, gdy zbierzesz dużą grupę nie ma łatwego sposobu na przebrnięcie przez te informacje.

GoScovillle.com

Gdy jesteś w konkretnym miejscu, które opisywał znajomy na Foursquare dostaniesz opis oraz porady jednak, co wtedy, gdy zastanawiasz się gdzie się wybrać? Co wtedy, gdy jesteś w mieście, którego nie znasz a Twoi znajomi już go przebadali z Foursquarem?

Z pomocą przychodzi Scoville na rynku zwany Foursquarem dla Foursquare, co wcale nie jest takim złym określeniem. Scoville załatwia kluczową funkcjonalność, której Foursquare nie posiada. W każdy wtorek użytkownicy Scoville, którzy połączą swoje konta z Foursquarem mogą zaprezentować swoim znajomym najlepsze pozycje, które polecają z listy swoich odwiedzin zapisanych w Foursquare. Już nie trzeba przeglądać setek miejscówek, w których zalogowali się Twoi znajomi, wystarczy zerknąć na listę polecanych miejsc by mieć pogląd na to, co polecają.

Dodatkowe funkcjonalności w Scoville pojawiają się po osiągnięciu różnych etapów podzielonych na sprawne czynności. Zaraz po zalogowaniu proszeni jesteśmy o zaproszenie znajomych – tu budują bazę by mieć, co Ci pokazywać. Wkrótce po tym masz możliwość przygotowania swojej listy ulubionych miejsc na podstawie twoich „check-inów” na Foursquare w tym tygodniu. Wszystko sprawnie, dynamicznie i dosyć zgrabnie poskładane w całość. Listy zwane w serwisie „likeboxami” w danym mieście możesz tworzyć na podstawie automatycznej kategoryzacji miejsc, w których byłeś. Są to listy ulubionych miejsc.

Z dnia na dzień coraz więcej ludzi w Polsce zaczyna korzystać z Foursquare, dlatego tego typu usługa nabiera większego sensu. Dziś jednak Scoville u nas mocno raczkuje, choć w odróżnieniu do innych amerykańskich startupów usługa jest dostępna w naszym kraju bez żadnych udziwnień. W sytuacji, gdy „Groupony” różnej maści spamują nas dzień w dzień z różnymi pseudo użytecznymi informacjami Scoville jest odpowiedzią na sprytne ograniczenie tego potoku wiedzy przynajmniej z jednego kanału: Foursquare.

Polecam, warto zobaczyć – naprawdę ciekawy pomysł! Zapraszam na www.goscoville.com i w każdy w wtorek na nową porcję ciekawych miejsc do odwiedzenia.