Square – płatności dla każdego

Ile razy zdarzyło Ci się, że nie masz gotówki w portfelu a sprzedawca traktuje brak terminala płatniczego, jako coś normalnego. Ile razy prowadząc swój własny biznes rozmyślałeś o terminalu jednak koszty jego zakupu i obsługi były za duże?

Square - urządzenie do płatności kartą kredytową.Dla dobra kupujących i sprzedających z dużym powodzeniem działa już w USA firma Square – squareup.com, która niedawno została wsparta inwestycją od silnego finansowego gracza zwanego Visa. Firma Square już teraz udostępniła 500 tysięcy przystawek pozwalających na pobieranie opłat i w pierwszym kwartale obsłużyła transakcje na łączną kwotę 66 milionów dolarów.

Co lubię w Square?

Wyobraź sobie, że aby posiadać dostęp do pobierania opłat (taksówki, fryzjerzy, warzywniak, mały sklepik itd.) wystarczy iPhone, iPad, iPod Touch lub telefon z Androidem oraz przystawka, którą wkładasz do gniazda słuchawkowego. Model biznesowy tego rozwiązania to marża wynosząca 2,75% od każdej transakcji. Prosto czysto bez żadnych problemów kwota każdej transakcji pomniejszona o marżę trafia na drugi dzień na konto sprzedawcy. Niestety urządzenie Square obsługuje tylko karty z paskiem magnetycznym i nie ma możliwości w tej wersji obsługiwać kart z chipem, ale sam potencjał dostępności tego typu rozwiązania jest niesamowity. Oczywiście sama transakcja to nie tylko to urządzenie Square – cały proces się liczy a w tym wypadku wszystko jest opracowane od początku do końca. Proces zawiera płatność, poinformowanie o transakcji, oraz komunikację z użytkownikiem. Polecam rzucić okiem na film, który załączam.

Square w Polsce?

Mam nadzieję, że Square wyjdzie poza USA i trafi na szerokie wody, bo zwykle złość mnie bierze, gdy nie mogę za coś zapłacić z braku odpowiednio wyliczonej gotówki w portfelu. W zasadzie nie powinno być problemów aby uruchomić Square w Polsce. Prawdopodobnie potrzebne do tego byłoby konto w jakimś amerykańskim banku i to wszystko aby pobierać opłaty za pomocą Square. Nie mam pojęcia jak ma się to do naszego systemu fiskalnego, ale myślę nie powinno być problemem gdyby dokładnie rozliczać wszystko zgodnie z nim. Mniejsza o to uwielbiam takie pomysły jak Square 😉

Zobacz reklamy Square:

Więcej o Square na squareup.com

  • Podzielam nadzieje 🙂
    Już parę razy zostawiłem zakupy na taśmie bo okazało się, że nie można płacić kartą. Kilkuletnie pomieszkiwanie zagranicą rozpieściło mnie w tym temacie okrutnie. Odzwyczaiłem się kompletnie od noszenia przy sobie gotówki. Pomijam zupełnie fakt, że wyciągając kartę w sklepie trzeba się liczyć z nieszczególnie przychylnymi spojrzeniami kolejkowiczów za mną. Płatność kartą trwa niemiłosiernie długo.
    Natomiast płacenie gotówką wiąże się z pytaniem (prawie na 100%) „czy ma Pan może [tu wstawić końcówkę kwoty]?”, co też bardzo wydłuża cały proces płacenia, bo ludzie grzebią w portfelach, po czym okazuje się, że jednak nie mają. Kasjer(ka) w takiej sytuacji musi zacząć wyliczać „nierówną” resztę. Jakby nie mogła tego zrobić od razu, bez głupiego pytania.

    Tak sobie ponarzekać chciałem.

  • Jeszcze jedna rzecz. Gdy zagranicą płaciłem gotówką w taki sposób, żeby dostać równą resztę, kasjerki (kasjerzy) patrzyli przeważnie na mnie jak na wariata 🙂 Poza tym, utrudniało im to życie, bo musieli wtedy sami wyliczać ile powinno być reszty.

  • Pingback: Domena Pay.com na sprzedaż | Blog IT - ittechblog.pl()

  • Pingback: Domena Pay.com wystawiona na sprzedaż | Mobile24()