MoonCamp (Krakowski BarCamp)

Czyli informacje związane ze spotkaniem branżowym.

Postanowiłem zrealizować odkładaną oraz planowaną na lepsze czasy pozycję ze swojej agendy (czyżby lepsze czasy się pojawiły?). Jest nią cykliczne spotkanie ludzi z branży Internetowej w Krakowie. Będąc na różnych spotkaniach od KrakSpotu po InternetBeta zauważyłem jak wiele można zyskać rozbudowując swoją sieć profesjonalnych znajomych.

W dzisiejszym świecie większość decyzji, jakie podejmujemy opieramy o opinię znajomych, których przecież jakoś trzeba było poznać. Z pomocą przychodzą tego typu spotkania. Jedne z najciekawszych to Social Impact, InternetBeta ale jest wiele innych ciekawych. Do tej idei spotykania się ludzi dołączam się i ja z przedsięwzięciem MoonCamp. Jestem przekonany, że trzeba to zrobić i wiem, że dzięki niemu będziemy mieć okazje w miłym towarzystwie dowiedzieć się czegoś ciekawego, przedstawić siebie, znaleźć ciekawych współpracowników czy nawet inwestora.

Krakowski rynek obfituje w 2 duże portale Internetowe, to ponad 1000 osób zawodowo zajmujących się Internetem, w Krakowie jest również wiele agencji interaktywnych i innych ludzi związanych zawodowo z Internetem, dodatkowo dojazd do Krakowa wcale nie jest taki zły, dlatego uważam, że nasze spotkanie pod nazwą MoonCamp zaowocuje ciekawymi znajomościami, wiedzą oraz pozwoli poznać tych, których, na co dzień mijamy w sieci.

Aktualnie potwierdzonych ciekawych prelegentów mam z firm takich jak Interia, Onet i NetCenter Solution. Temat na pierwszy MoonCamp to „Społeczności a *”. Poszukuję właścicieli startupów, którzy chcieliby opowiedzieć o swoim biznesie.

Dlatego proszę Was oprócz stawienia się na 1 spotkaniu również o wsparcie i rozesłanie informacji o tym spotkaniu oraz trzymanie kciuków!

Miejsce spotkania: Kraków, (konkretny adres w trakcie ustalania)

Data: 14.10.2010 – start godzina 18

Wstępny plan:

18:00 – 18:15 – Zagajenie: po co, dla kogo i jak

18:20 – 18:40 – Prelegent 1

18:50 – 19:10 – Prelegent 2

19:20 – 19:40 – Prelegent 3

19:50 – 20:10 – Prelegent 4

—-

20:20 – 10 minutówki dla startupów (z 10 minutowymi przerwami)

23:00 – Zakończenie i zaproszenie na następny 😉

Fan Page na Facebook jest tutaj: http://www.facebook.com/pages/MoonCamp/160848037265971

Termin Spotkania jest tutaj: http://www.facebook.com/event.php?eid=132533040128460

Co wy na to? Podoba się?!

 • Kolejny barcamp? Kibicuję przedsięwzięciu, ale jest już spora konkurencja.

 • No cóż, kto nie próbuje, nie żyje. Myślę, że się uda! Spróbujmy wspólnie! 😉 Jeśli jest konkurencja -- to tylko lepiej!

 • bixeon

  ale po co kolejny jak jest juz kilka? tylko w celu autopromocji?!? czym on ma sie roznic poza nazwa z ksiezyca wzieta? z tekstu wynika ze niczym ale autor tez chce sie lansowac to zrobi wlasny. no a co.

  • No widzisz. Pytanie tak postawione jest pytaniem typu „po co pisać bloga skoro już tyle osób je pisze”. Tak jak pisałem zauważam, że wielu moich znajomych z branży twierdzi, że ma problem z networkingiem w naszym bogatym technologicznym mieście. Pytanie czy w związku z tym, że są i bywają barcampy w Krakowie po co robić kolejny posiada odpowiedź już ponad 40 osób chce w nim brać udział a ja dla nich chcę to zrobić. Straszne smutne jest to, że zamiast coś wnieść zarzucasz mi, że robię to dla własnego lansu. Ale myśle jak się poznamy zauważysz, że nie jest to powód tej imprezy. Serdecznie Cię zapraszam!!! 🙂

 • Również uważam, że networking jest nieoceniony, ale tak z ciekawości, co planujesz innego/nowego w stosunku do dotychczasowych barcampów, aby ten networking ułatwić?

  Zdaję sobie sprawę, że w Krakowie jest mnóstwo ludzi z branży internetowej i tylko ułamek z nich przychodzi na dotychczasowe barcampy. Jeśli uda Ci się ich ściągnąć na mooncamp -- wielki szacun:)

  • Szymon, za wcześnie na szczegóły 😉 Myśle, że uda się przedstawić rozwiazanie, które jeszcze lepiej będzie wpomagać networking. Szczegóły wkrótce.