Microsoft Surface a jakość projektu

Nie mogę się powstrzymać z komentarzem tego co zobaczyłem dziś rano. Microsoft przedstawił jak wszyscy się spodziewali nowy Tablet. I nie ma w tym nic dziwnego, lepiej być na 2 miejscu niż w ogóle nie brać udziału w wyścigu.

microsoft surface blue

Parametry Microsoft Surface nie porażają, jednak integracja w całym ekosystemie Microsoftu łączące w sobie również całą strefę rozrywkową może ostro namieszać w tej grupie narzędzi. Ale nie tylko ekosystem mnie interesuje.

Od wielu lat przyglądam się fizycznym produktom które wychodzą bezpośrednio z Microsoftu. Oglądam myszki, klawiatury i różnego rodzaju sprzęty do grania. Zwykle trudno mi zarzucić brak jakości pracy projektantów Microsoftu. Dziś jednak jestem zdziwiony dlaczego tak trudno ze smakiem podejść do projektu tabletu? Funkcjonalnie nie mam żadnych uwag do Microsoftowego Surface, jednak ewidentnie kłuje w oczy słabo wykonany projekt rozkładu złącz na tablecie Surface oraz brak spójności projektowej. Jedne złącza są prostokątne, drugie obłe, jedne wcinają się w rant obudowy inne nie. Szwarc, mydło i powidło. Szkoda, że tak łatwo to odpuszczają bo moim zdaniem to bardzo istotna rzecz. Polecam popatrzeć na to przez pryzmat innego producenta skupiającego się na jakości projektów.

 

microsoft surface złącza

Złącza Microsoft

Apple Air złącza

Złącza Apple Air

Moim zdaniem mogli się bardziej postarać. Dopracować spójne wycięcia w obudowie i lepiej je ułożyć. Co o tym sądzicie?

  • Lynx

     Ale to jest tablet, więc proponuję go porównać np z iPadem, który np nie posiada w ogóle złącza USB, a nie z MacBookiem Air, który jest ultrabookiem.

    • Ipad nie posiada złącza USB, co nie znaczy że nie da się do niego podpiąć zewnętrznego źródła. Jednak nie chodzi tu o samo posiadanie lub nie złącza, a jedynie w jaki sposób zostało ono zaprojektowane. W mojej ocenie, to co zrobił MS to kiepskie rzucenie złącz na bok urządzenia, bez dbałości o szczegóły…

  • Beniamin Sękiewicz

    Kuje w oko ten brak konsekwencji z tymi kształtami. Ale może mieli w tym jakiś cel :). Brakuje mi w tych kształtach małego trójkącika to wtedy byłby komplet figur geometrycznych i mogły by się na nim uczyć dzieci w przedszkolu bo chyba do tej grupy jest skierowany ten „szrotface”. Klawiatura ładna ale w ogóle nie pasuje do reszty (ale do wystroju przedszkola jak najbardziej). Właściwie to powinni go rozdawać za darmo skoro ten tablet potrafił się zawiesić na własnej prezentacji (
    Surface presentation FAIL) 🙂